Audyt energetyczny

Dotosfera Audyt energetyczny

Realizujemy audyty energetyczne dla domów jednorodzinnych w ramach Programu Czyste Powietrze. Sporządzane audyty energetyczne są zgodne z wymaganiami Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska. Nasi audytorzy realizują audyty na terenie całej Polski. Przyjeżdżamy do klienta, aby ocenić stan faktyczny budynku.

Czym jest audyt energetyczny?

Jest to dokument, który określa aktualne zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz wskazuje sposoby na zmniejszenie tego zapotrzebowania wraz z określeniem opłacalności poszczególnych wariantów. Audyt energetyczny obejmuje także doradztwo w zakresie inwestycji, której celem jest ograniczenie ilości zużywanej energii.


Czy warto wykonać audyt?

Dzięki audytowi energetycznemu możemy określić optymalny zakres prac termomodernizacyjnych oraz odrzucić warianty, które nie przyniosą korzyści finansowych. Szczególnie zalecany jest przy planowaniu docieplenia budynku. Wykonując audyt energetyczny zyskujemy gwarancję uzyskania dotacji z programu Czyste Powietrze.

Audyt energetyczny ułatwia proces rozpatrywania wniosku oraz gwarantuje poprawne przeprowadzenie inwestycji, bez ryzyka utraty dotacji. Inwestor otrzymuje pewność, że jego inwestycja jest zgodna z wymaganiami programu.

Audyt energetyczny jest kosztem kwalifikowanym w programie Czyste Powietrze. Oznacza to, że koszt wykonania audytu jest także objęty dotacją.


Co zawiera audyt?

Audyt energetyczny budynku obejmuje:

  • określenie charakterystyki energetycznej budynku
  • wskazanie sposobów na zmniejszenie zużycia energii
  • wyliczenie opłacalności każdego wariantu,
  • wskazanie optymalnego pod względem opłacalności wariantu.


Jak wygląda proces sporządzenia audytu?

  1. W rozmowie telefonicznej nasz doradca określi czy w Państwa przypadku audyt jest potrzebny. W niektórych przypadkach wykonanie audytu nie jest niezbędne.
  2. Gdy audyt okaże się przydatny, nasz doradca przekaże kontakt odpowiedniemu pod względem regionu Audytorowi.
  3. Audytor umówi się z Państwem na wizje lokalną budynku objętego inwestycją.
  4. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej w przeciągu tygodnia przygotowany zostanie audyt energetyczny.
  5. Po zaakceptowaniu audytu sporządzimy wniosek do programu Czyste Powietrze.
image

Audyty energetyczne wykonujemy na terenie całej Polski.

UWAGA na firmy, które nie wykonują wizji lokalnej!
Sporządzony w ten sposób audyt jest niezgodny z prawem i może zostać odrzucony przez Fundusz.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy. Chętnie odpowiemy na pytania i wyjaśnimy wszelkie niejasności.